Patrol Kimya, sektöründe öncü…..

Patrol Kimya 2017 yılında Patrol Makina bünyesinde kurulan, çok amaçlı bir Kimya Sanayi şirketidir.

Patrol Makina 1983 yılında Nebil Türkbay tarafından kurulmuştur. Türkiye’nin en çok matbaa makinası satan ve ithal eden firması olarak faaliyetlerine devam etmektedir.

Yönetim Kurulu Başkanlığını kurucusu olan Nebil Türkbay yürütmektedir.

Patrol Kimya uzun AR-GE çalışmaları sonucunda Türkiye’de ve dünya üzerinde matbaalarda kullanılan tüm kimyasal ürünleri incelemiş, analiz yapmış ve devamında şirketi kurulum aşamasına getirmiştir.

2009 yılında Oto sektöründe faaliyetlerine başlayan Gen-Max oto bakım ürünleri kurucusu olan Selçuk Gürfes ile işbirliği yapılmış ve tüm AR-GE çalışmaları iki şirket tarafından tamamlanmıştır.

Nebil Türkbay ve Selçuk Gürfes öncülüğünde kurulan Patrol Kimya 2018 yılından itibaren, Matbaa kimyasalları, Oto bakım ürünleri ve Endüstriyel temizlik grupları gibi birçok ürünler ile piyasaya giriş yapmıştır.

Kuruluş amacı matbaalarda kullanılan tüm sarf malzemelerini üretmek, matbaa alanındaki ihtiyaçları karşılayacak çözümler bulmak ve aynı zamanda oto grubunun tüm ihtiyaçlarını karşılamaktır.

Endüstriyel grup, ağır kimya sanayi, sentetik, akrilik ve selülozik tiner ürünlerinde kusursuz hizmet sağlamayı ilke edinmiş ve bu ürünlerde ciddi bir başarı sağlamıştır.

“Patrol Kimya” baskı endüstrisindeki ve oto grubundaki ustalara danışarak ve bunları dinleyerek önerilerini Ar-Ge çalışmalarına dahil ederek en iyi malzemeleri üretmek için bilinçli bir vizyon ortaya koymuştur.

Patrol Kimya, Türkiye ve dünya üzerinde baskın bir role sahip olmayı hedeflemektedir. ”Patrol Kimya” öncelikle günlük 25 tonluk üretimiyle iç pazarın ihtiyaçlarını karşılamayı ve daha sonra adını Türkiye pazarının ötesine taşımayı hedeflemiştir.

Şirketimiz ayrıca tüm yerli üretim malzemelerini özenle seçip teşvik ederek Türkiye ekonomisine değer katmaya çalışmaktadır.

Şirketimizin genel merkezi İstanbul’un Ümraniye bölgesinde yer almakta olup, tüm Türkiye’de bayilikleri bulunmaktadir.

Şirketimiz her zaman yapıcı eleştiri ve önerilere açıktır. Yapıcı eleştiri ve önerileriniz için firmamıza her zaman ulaşılabilir ve kendinize bu ailede her zaman bir yer bulabilirsiniz.